top of page

 

22 лютого 2022

22 грудня Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2022 рік проведено в онлайн-режимі засідання обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов тему «Особливості викладання іноземної мови за професійним спрямуванням».
Микитюк Світлана Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, відкрила засідання вітальним словом та доповіддю на тему: «Можливості професійного зростання педагога закладу П(ПТ)О. Програма Еразмус+: вимоги до здобувача професійної освіти щодо володіння іноземними мовами у професійному середовищі».
Досвід участі у програмі Еразмус+ презентувала Костенюк Оксана Василівна, майстер виробничого навчання ЧВКУ ДТЕУ.
Кияшко Анжела Костянтинівна, голова обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов, викладач іноземних мов ПТУ №8, розповіла про викладання іноземних мов за професійним спрямуванням у контексті міжкультурної комунікативної компетентності.

Насичена програма обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов продовжилася у форматі круглого столу «Стратегія активного навчання іноземних мов за професійним спрямуванням у закладах ЗП(ПТ)О», в ході якого відбувся обмін думками та педагогічним досвідом, презентація уроків іноземних мов та інтегрованих уроків виробничого навчання, зокрема Токар Тетяна Миколаївна, викладач англійської мови ПТУ №8 розповіла про досвід використання дошки Padlet здобувачами освіти під час перебування в Латвії в межах програми навчальної мобільності Еразмус+ та застосування сервісу Mentimeter. Шевчук Ольга Василівна, викладач англійської мови ЧВПУР, презентувала досвід роботи із соцмережею Instagram та застосунком Online Test Pad. Гуцул Інна Петрівна, викладач німецької мови, ЧВКУ ДТЕУ, презентувала досвід співпраці з Гете-Інститутом в рамка проєкту «Інтернаціоналізація професійної освіти».


Практична частина засідання складалася з презентації посібників з предмету «Іноземна мова за професійним спрямуванням» та ознайомлення з роботою різних цифрових застосунків і сервісів, які можна ефективно використовувати при викладанні іноземних мов.
Кияшко Анжела Костянтинівна, голова ОМО викладачів іноземних мов, викладач іноземних мов ПТУ №8, презентувала німецькомовний посібник для здобувачів освіти з професії «Агент з організації туризму»
Бучацька Людмила Іллівна, викладач іноземних мов ДПТНЗ ЧПМЛ, представила два англомовних посібники фахове читання для здобувачів освіти з професій «Слюсар з ремонту автотранспортних засобів» та «Оператор комп’ютерного набору».
Вишневська Світлана Андріївна, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області, ознайомила учасників з роботою онлайн-дошки Padlet та з цифровим застосунком Wakelet.
Токар Тетяна Миколаївна, викладач англійської мови ПТУ №8, продемонструвала особливості роботи із сайтом academy.europa.ua, як ресурсом для визначення рівня володіння англійською мовою та можливості його підвищення.

Омо_іноземників_1_22.12.2022.jpg
Омо_іноземників_22.12.2022 (1).jpg

Засідання журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі»

20 січня 2022 року відбулося онлайн засідання журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Просвітницькі програми» в ході якого було представлено результати поданих на розгляд матеріалів.
Приємно відзначити роботи авторських колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, які за попередніми результатами посіли почесне І місце та рекомендовані для участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі», а саме:

- у категорії «практичні психологи»: Харівською Світланою Василівною, практичним психологом Чернівецького професійного ліцею сфери послуг, Порубаною Анжелою Миколаївною, практичним психологом Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу з програмою «Професійне здоров’я педагога, як ресурс професійно-особистісного зростання»;
- у категорії «соціальні педагоги»: Корнійчук Іриною Василівною, соціальним педагогом Чернівецького професійного ліцею сфери послуг, Багрій Христиною Ігорівною, соціальним педагогом Чернівецького вищого училища радіоелектроніки з просвітницькою програмою соціального педагога професійно-технічного закладу освіти «Мій вибір – бути в безпеці».
Бажаємо фахівцям успіху та творчих звершень.



 

Засідання робочої групи щодо апробація Методичних рекомендацій по оптимізації мережі ЗП(ПТ)О області.

21.01.2022 року відбулось засідання робочої групи щодо апробація Методичних рекомендацій по оптимізації мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.
У ході зустрічі:
✅ були обговорені як позитивні аспекти, так і складності, що виникли при зборі та первинному аналізі інформації.
✅ визначені подальші кроки щодо процесу апробації Методичних рекомендацій та формуванню звіту за результатами аналізу мережі ЗП(ПТ)О області.

Панорамний вебінар «ДЖЕРЕЛО ІННОВАЦІЙ»

25.01.2022 р. працівники НМЦ ПТО у Чернівецькій області, педагогічні працівники Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки взяли участь в онлайн семінарі-практикумі за програмою ІІ-го (формувального) етапу педедагогічного експерименту регіонального рівня «Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних
центрах ЗП(ПТ)О». Учасників вебінару гостинно приймали Свалявський професійний будівельний ліцей, Закарпатська область і Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей, Дніпропетровська область. Чернівецька область прийняла естафету на 10.02.2022!

 

Навчання з EU4Skills у сфері готельно-ресторанного господарства HORECA

25.01.2022 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (методист Білоус Л.І.) та пілотні заклади (ПТУ№8 м.Чернівці і ВПУ №24 м.Заставна) долучилася до ІІ етапу курсу ПІДГОТОВКИ ВИКЛАДАЧІВ ДЛЯ 4 ПРОФЕСІЙ у сфері HORECA (готельно-ресторанного господарства) який проводиться Фінським консорціумом програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що триватиме з жовтня 2021 року по квітень 2022 року для 40 учасників.
✅Програма курсу базується на Рамці компетентностей викладачів та трьох основних компетентностях: педагогіка, розвиток та створення мереж та впроваджується спільно з використанням методів навчання «рівний-рівному» (наприклад, навчальне кафе, метод аналізу критичних інцидентів, рефлексивне коло, колективний мозковий штурм, розроблення сторібордів (ілюстрацій). Учасників заохочують проаналізувати власну діяльність та створити нові моделі роботи, які запроваджуються в пілотному режимі у викладацькій практиці.
✅В рамках ІІ етапу курсу програма навчання викладачів та майстрів виробничого навчання розпочалася з теми: Демонстрація компетентності.
В рамках програми:
• викладачі та майстри повинні розробити план навчання здобувачів освіти розрахований на 4 тижні;
• провести навчання здобувачів освіти згідно плану та у відповідності до навчального плану закладу освіти;
• описати розроблені та організовані навчальні заняття (наприклад: результати навчання, етапи сесій, методи роботи, цифрові рішення, навчальні матеріали, зворотній зв’язок та оцінювання),
• описати співпрацю з іншими колегами, тренерами, викладачами на навчальних заняттях,
• проаналізувати навчальні заняття з точки зору взаємодії та опису того, як дозволили студентам брати участь у сесіях (наприклад: ролі, рівність та різноманітність),
• отримати зворотній зв'язок та оцінити те, як були досягнуті поставлені цілі навчання та оцінювання своєї компетентності стосовно результатів навчання Програми підготовки викладачів у сфері HoReCa.


 

SELFIE – ПІЛОТНА ІНІЦІАТИВА В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ПОДАЛЬШІ КРОКИ

 

26.01.2022 року НМЦ ПТО у Чернівецькій області було організовано вебінар “Впровадження і використання онлайн-інструменту SELFIE в ЗП(ПТ)О” для координаторів SELFIE у закладах, метою якого було обговорення результатів пілотного проєкту SELFIE в Україні та наступних кроків в рамках його розширення.
🔴 Пілотний проєкт SELFIE в Україні було запущено у квітні 2021 року у 90 школах (60 шкіл рівня K12 та 30 закладів професійної освіти), щоб забезпечити самооцінку навчального закладу та подальше стратегічне планування використання цифрових технологій у навчальних процесах.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (Професійна Освіта Чернівеччини) долучив ЗП(ПТ)О області до SELFIE у травні 2021 року. Заклади продемонстрували зацікавленість у моніторингу цифрових навичок усіх учасників освітнього процесу та активно пройшли опитування, а також планують в подальшому використовувати безкоштовний інструмент, як елемент стратегії розвитку цифрових компетентностей.
Учасники вебінару:
✅ ознайомились з методичними рекомендаціями по подальшому використанню онлайн-інструменту SELFIE в ЗП(ПТ)О;
✅ обмінялись досвідом набутим у травні 2021 року;
✅ отримали матеріали для ефективної роботи з онлайн-інструменту SELFIE в ЗП(ПТ)О.


 

Тренінги на базі НМЦ ПТО у Чернівецькій області за методологією «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді» для слухачів віком від 18 до 24 років

 

26 січня 2022 року відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, на базі Центру розпочалися тренінгові заняття за методологією «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді» для слухачів віком від 18 до 24 років, а саме здобувачів освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці та Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ з професій: кравець, перукар, кухар, кондитер, бармен, офіціант.

У грудня 2021 року методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області — Людмила Білоус пройшла навчання за програмою тренінгового онлайн курсу з методології «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді», яке відбулось в рамках співпраці Міністерства освіти і науки України та Міжнародної організації праці за фінансової підтримки Уряду Чеської Республіки.
Сьогодні, під час настановчої зустрічі, яка відбулася онлайн на платформі Google Meet, методисти НМЦ ПТО у Чернівецькій області ділились набутими знання з молодим поколінням майбутніх кваліфікованих робітників, а можливо, з майбутніми підприємцями та бізнесменами, які будуть основою економічного процвітання нашої держави.


✅ У ході зустрічі учасники тренінгу ознайомилися з структурою курсу та цілями:
• підвищити обізнаність молоді щодо набору навичок, важливих для самозайнятості та реагування на мінливі вимоги ринку праці;
• заохотити молодих людей знаходити нові ідеї та шляхи їх реалізації;
• приймати обґрунтовані рішення, розглядаючи можливість самозайнятості, як варіант працевлаштування;
Усі слухачі долучені до Google Classroom в якому будуть знайомитися з методологією «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді» та створювати проєкти власної справи.

27 січня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області (методист Білоус Л.І.) проведено тренінгове заняття за методологією «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді» зі здобувачами освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці з професій: кравець, закрійник; перукар (перукар-модельєр), манікюрник.
28 січня 2022 року відбулось тренінгове заняття зі здобувачами освіти Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ з професій: кухар, кондитер, бармен, офіціант
✅Під час тренінгів, які відбулися онлайн на платформі Google Meet, учасники опанували три модулі навчання:
Модуль 1 Підприємницькі навички
Модуль 2 Бізнес-ідеї та можливості
Модуль 3 Аналіз ринку
✅Мета тренінгу:
• підвищити обізнаність молоді щодо набору навичок, важливих для самозайнятості та реагування на мінливі вимоги ринку праці;
• розуміння визначення термінів “підприємець”, “підприємство”, “самозайнятість”;
• навчити генерувати та вибирати бізнес-ідеї та можливості;
• навчити проводити аналіз і дослідження ринку для перевірки практичної здійсненності власної бізнес-ідеї;
• допомогти молоді у прийнятті зважених рішень, розглядаючи самозайнятість як можливий варіант.
✅Усі матеріали тренінгу завантажені до Google Classroom в якому учасники тренінгу будуть виконувати домашні завдання та опрацьовувати посібники курсу за методологією «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді».

27.01.2022
Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області відбулося онлайн засідання обласного методичного об'єднання викладачів іноземних мов закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області - "Іншомовна комунікативна компетенція як важлива складова soft skills конкурентоздатного кваліфікованого робітника сфери ресторанного обслуговування".

Учасників засідання привітала Микитюк С. М., директор Навчально-методичного центру у Чернівецькій області з доповіддю - "Оцінка затребуваності м'яких навичок за результатами щорічного опитування роботодавців 2021 року у межах програми EU4Skills" та презентувала міжнародний досвід роботи латвійських колег та партнерів з розвитку soft skills- "21st century soft skills for teachers in VET".

Іванійчук С. М., заст. директора з навчально-виховної роботи ПТУ №8, презентувала досвід міжнародної співпраці Професійно-технічного училища №8 та розповіла про сьогоднішній європейський вектор розвитку училища, який готує спеціалістів швейної промисловості, громадського харчування та готельно-туристичного напрямку.

Кияшко А. К., голова ОМО викладачів іноземних мов ЗП(ПТ)О, та Токар Т. М., викладач англійської мови ПТУ №8, ознайомили учасників з можливостями цифрових застосунків на уроках іноземних мов - "Особливості та стратегії формування якісного освітнього середовища засобами цифрових технологій на уроках іноземних мов".

Токар Т. М., викладач англійської мови ПТУ №8, презентувала навчальний посібник з розвитку комунікативної компетенції - "Іноземна мова за професійним спрямуванням (професія "Офіціант"). Посібник містить 13 розділів, додатки та словник професійних термінів. У кожному розділі висвітлюються теми, необхідні під час спілкування працівників у закладах ресторанного господарства, Різнопланові завдання дозволяють активізувати вивчені ЛО та МЗ для подальшого використання їх у мовленні.

Гуцул М. В., майстер виробничого навчання ПТУ №8, презентувала майстер-клас з виготовлення імбирних пряників на 3D-принтері.

Матеріали та посилання додаються.


























Корисні посилання
https://wordwall.net/uk
https://quizlet.com/ru
https://www.liveworksheets.com/
https://jamboard.google.com/
https://www.canva.com/uk_ua
https://edpuzzle.com/
https://graasp.eu/
https://www.websiteplanet.com/uk/webtools/free-qr-code-generator/ - зручний генератор кьар-кодів
 

03.02.2020

Оголошення!

Протягом місяця лютого 2020 р. буде проводитися онлайн методоб'єднання з проблеми: "Розвиток комунікативної компетенції на уроках іноземних мов". Матеріали, які стосуються даної проблеми; методи та засоби, якими користуються викладачі для розвитку комунікативної компетенції учнів на уроках іноземних мов; розробки уроків, позанавчальних заходів, розробки дидактичних матеріалів прохання відсилати на адресу 7angellucky7@gmail.com, для подальшої публікації на сайті.

16.01.2020

Згідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» від 24 грудня 2019 р. № 1094 опубліковано на сайті Уряду.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

http://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-vchyteliv-2020-normatyvni-dokumenty/

15.12.2019

Planning lessons and courses

Planning single lessons and longer course outlines is an important part of professional development. This professional practice involves defining aims/learning outcomes that meet learners’ needs and the course objectives, selecting and developing engaging activities, resources and materials which correspond to the aims of the lesson. It also involves dividing lessons into coherent stages, planning board work, selecting and describing interaction patterns for different activities during the lesson, and planning for differentiated learning.

https://www.teachingenglish.org.uk/professional-development/teachers/planning-lesson

Травень, 2019

Матеріали до засідання ОМО викладачів іноземних мов

Проблема засідання МО:

«Методи формування та розвитку навичок критичного мислення на уроках іноземних мов»

07.04.2019

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

https://naurok.com.ua/test​

14.03.2019

РЕФРЕШ-ТРЕНІНГ "Академічне письмо у середовищі закладу професійно-технічної освіти"

Система навчально-методичної роботи у Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету передбачає проведення науково-практичних семінарів, що, зокрема, можуть проходити у формі рефреш-тренінгів. Технологія REFRESH - це формат одноденних занять з метою актуалізації або корекції забутих навичок, отриманих раніше. Технологія REFRESH - відмінна можливість освіжити і поліпшити вже наявні знання і навички, необхідні у діяльності кожного викладача системи ЗПТО.

13 березня 2019 року проведено рефреш-тренінг для усіх педагогічних працівників училища. Коуч заходу - к.п.н, доц. Мартинюк В.А. У дійстві також брали участь представники адміністрації, методисти та голови циклових комісій.

Тема експериментального рефреш-тренінгу ЧВКУ - "Академічне письмо у середовищі ЗПТО". Мета - актуалізація проблеми підвищення академічної грамотності як викладача загальноосвітнього курсу, так і фахівця у сфері спецдисциплін, що сприятиме якісному формуванню навичок створення усного та письмового академічного продукту.

У процесі підготовки до рефреш-тренінгу було проведено моніторинг активності педагогічних працівників ЧВКУ у написанні науково-методичних статей, участі у науково-практичних конференціях, публікації посібників та методичних розробок. Під час тренінгу бібліотекар ЧВКУ Пісаренко Л.М.доповіла учасникам результати статистичного аналізу зафіксованого академічного продукту викладачів ЧВКУ за 2016-2018 рр.

К.п.н., доц. Мартинюк В.А. показала позитивні сторони, проаналізувала недоліки і надала рекомендації щодо якісного відбору, обробки, написання та оформлення зразків академічного письма.

Завершився рефреш-тренінг колективною дискусією щодо доцільності та способів участі працівників системи ЗПТО у створенні академічного продукту.

08-03-2019

З 4 по 7 березня у ВПХУ № 5 м. Чернівці відбулися заходи тижня іноземних мов та зарубіжної літератури. До участі у них долучися учні груп, які здобувають професійну освіту на базі неповної загальної середньої освіти та учні груп ВПУ. Серед проведених заходів найбільш очікуваними були: "Країнознавча вікторина" (Do You Know Great Britain) та солодка лотерея "Переклади вислів - отримай приз" під гаслом: English is fun, котрі були проведені викладачами Головатим П. В. та заст. директора з НВР Федорук Н. І.

Згідно програми тижня, викладачами училища були проведені відкриті уроки з англійської мови за професійним спрямуванням у групі молодшого спеціаліста-дизайнера на тему : "Вибір будівельних матеріалів для опорядження. Дизейнерські рішення в інтер'єрі" (викладач Головатий П. В. ) та з учнями І курсу професійної підготовки "Живописець" проведено відкритий урок з використанням компетентністного підходу у викладанні предмету на тему "Natural Disaster" (викладач Федорук Н. І. )

З учнями проводилися зустрічі з письменницею, літературознавцем творчості Пауля Целана, Х. Венгринюк, під час якої звучали вірші мовою оригіналу. 

На завершення заходів тижня, за активної участі учнів різних навчальних груп, викладачами іноземних мов та зарубіжної літератури було проведено літературну вікторину, в котрій звучала поезія, уривки творів зарубіжних авторів мовою оригіналу та в перекладі.

05.03.2019

05 березня відбулася театральна постановка "Зельма - я хочу жити", яку підготували учасники гуртка "Deutsch mit Spaß" під керівництвом викладача німецької мови І.П. Гуцул.

Зельма Меербаум-Айзінгер - єврейська поетеса з чернівецьким корінням та трагічною долею. Вона назавжди залишиться юною в людській пам'яті, оскільки її коротке життя було безжально обірване в одному з нацистських трудових таборів Трансністрії (с. Михайлівка) у грудні 1942, коли їй не виповнилося й 19-ти років.

Присутні перенеслися у ті часи та ознайомилися з життям та творчістю талановитої дівчини.

Невеликий творчий доробок Зельми (57 віршів, чотири з них - її переклади з французької, румунської та ідиш на німецьку мову, які вона старанно написала на окремих аркушах пером та скріпила в альбом під назвою "Blütenlese") належить поруч із віршами Рози Ауслендер та Пауля Целана до великого літературного спадку згаслої німецько-єврейської культури Буковини.

 Лютий 2019

Матеріали до засідання  ОМО викладачів іноземних мов

Проблема засідання МО:

«Розвиток комунікативних здібностей учнів на уроках іноземних мов»

15.09.2018

Підручники рекомендовані МОН для учнів 10 -их класів за новими програмами

Англійська мова

Німецька мова

 

 

 

 

 

05.04.2018

Викладачам іноземних мов

 

Шановні колеги 12.04.2018 о10.00 в ЧВКУ КНТУ відбудеться планове засідання обласного МО викладачів іноземних мов. Просимо забезпечити явку зазначених педагогів. 

     План роботи додається.

05.04.2018

Конкурс для студентів профтехосвіти

Зроби відео своїм смартфоном і виграй поїздку до Німеччини! 
У цьому відео-резюме розкажи про себе, уявляючи, що хочеш пройти в Україні практику на підприємстві (у фірмі, в кафе, готелі тощо), яке у тебе асоціюється з Німеччиною! 
Викладачі німецької мови студентів-переможців конкурсу також зможуть поїхати до Німеччини. 
Заявки приймаються до 30.04.2018!
Третій конкурс для учнів та студентів державних професійно-технічних навчальних закладів України від Goethe-Institut в Україні: за допомогою відео, знятого на мобільний, ти можеш не лише створити та надіслати твоє резюме, але й справити особисте враження. Твої оцінки не грають жодної ролі для першого враження. 

 

Переможці конкурсу визначаються членами журі Goethe-Institut в Україні.

Умови участі для конкурсу «Моє резюме: знято!»

23.04.2018

Безкоштовні онлайн-тренінги для освітян "Просвіта"

Справжні професіонали ніколи не припиняють вчитися.

Проект має на меті полегшити підвищення кваліфікації для освітян. Вільно, дистанційно та безкоштовно.

http://prosvita.tilda.ws/

25.06.2018

Топ-7 сайтів для вивчення англійської мови за допомогою пісень

Вивчати іноземну мову за допомогою пісень можуть і дорослі, і діти. В мережі існує безлія сайтів з текстами пісень. Але краще шукати спеціалізованя веб-сторінки, де можливо одночасно слу хати та перекладати улюблені англійські пісні та одразу перевіряти засвоєння матеріалу. На даному сайті представлені сім таких веб-адрес з найзручнішим інтерфейсом та завданнями для вивчення мови

15.07.2018

Звіт про роботу обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов ПТНЗ області за 2017/2018 н.р. та завдання на наступний навчальний рік

25.08.2018

Міст до вищої освіти у Німеччині

Інформаційний захід у Чернівцях

26.08.2018

Методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у  2018/2019 н.р.

27.08.2018

Навчальні програми з іноземних мов1 для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 10 – 11 класи Англійська мова

Німецька мова

Французька мова

bottom of page